ROLL OF HONOUR: CLUB OFFICIALS
1954 - date
PRESIDENTS |
|
G.R. Morgan |
2017-date |
T. Jeffries |
2012-2017 |
C. Kelly |
2006-2012 |
C.D.Jones |
2001-2006 |
W.F. Millner |
1996-2001 |
A. Dwyer |
1992-1996 |
J. Humphries |
1989-1992 |
H. Sanderson |
1983-1989 |
Dr. A.B. Haigh |
1967-1983 |
M.G. Dolden |
1954-1967 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hon. LIFE MEMBERS |
T.R. Bonnett |
|
R. Cracknell |
|
Lady V. Dixon |
|
J.W. Drew |
|
A. Dwyer |
|
K. Gibson |
|
J.R. Hood |
|
J. Humphries |
|
T. Jeffries |
|
C.D. Jones |
|
C. Kelly |
|
W.F. Millner |
|
G.R. Morgan |
|
P.E. Tasko |
|
|
|
N. Burton (Dec’d)
|
G. Chance (Dec'd)
|
B.A.J Chapman (Dec'd) |
Dr A.B. Haigh (Dec'd) |
G.Hall (Dec’d) |
|
E. Lloyd (Dec’d) |
|
H. Sanderson (Dec’d) |
|
|
CHAIRS |
|
|
P.E. Tasko |
|
2017-date |
R. Lucas |
|
2013-2017 |
P.E. Tasko |
|
2012-2013 |
R. Stidolph |
|
2010-2012 |
P.E. Tasko |
|
2006-2010 |
J.W. Drew |
|
2000-2006 |
L. Jefferies |
|
1998-2000 |
M. Parkinson |
|
1994-1998 |
J.W. Drew |
|
1986-1994 |
A.F. Dwyer |
|
1983-1986 |
G.R. Cherry |
|
1980-1983 |
G.E. Rawlings |
|
1978-1980 |
B.A.J. Chapman |
|
1975-1978 |
H. Sanderson |
|
1973-1975 |
K.J. Porter |
|
1971-1973 |
B.A.J. Chapman |
|
1969-1971 |
H. Sanderson |
|
1967-1969 |
T.N. Heffron |
|
1965-1967 |
C.P.J. Orchard |
|
1964-1965 |
H. Sanderson |
|
1960-1964 |
Dr.A.B. Haigh |
|
1956-1960 |
E. Lloyd |
|
1954-1956 |
|
|
|
TREASURERS |
|
|
C.D. Jones |
|
1992-date |
J.R. Hood |
|
1990-1992 |
G.R. Morgan |
|
1985-1989 |
C.D. Jones |
|
1979-1985 |
I. Little |
|
1977-1979 |
K. Woodcock |
|
1976-1977 |
J. Needham |
|
1975-1976 |
R. Cracknell |
|
1967-1975 |
W. Boyd |
|
1966-1967 |
W.E Fletcher |
|
1965-1966 |
R. Carling |
|
1962-1965 |
J Coppage |
|
1958-1962 |
I. Bailey |
|
1954-1958 |
|
|
|
|
|
CHAIRS OF M&Y SECTION |
Birant Osman |
|
2019-date
|
Christophe Lavialle |
|
2016-2019 |
John Walsh |
|
2014-2016 |
Phil Dickson-Earle |
|
2011-2014 |
Tim Jeffries |
|
2005-2011 |
Barry Skeel |
|
2004-2005 |
Guy Christopher |
|
2003-2004 |
Glenn Cooper |
|
2002-2003 |
Alan Brewster |
|
2000-2002 |
Tim Bonnett |
|
1999-2000 |
John Caldwell |
|
1999-1999 |
Chris Frisch |
|
1996-1999 |
T Game |
|
1995-1996 |
Roger Mortimer |
|
1993-1995 |
P Chapman |
|
1992-1993 |
John Banham |
|
1988-1992 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SECRETARIES
|
|
|
M.S. Emmerson |
|
2014-date |
T. Thorpe |
|
2011-2014 |
I. Cowling |
|
2008-2011 |
J. McKenna |
|
2004-2008 |
G.R. Morgan |
|
1996-2004 |
S. Ward |
|
1994-1996 |
G.R. Morgan |
|
1991-1994 |
C.J. McDonald |
|
1984-1991 |
S. Watts |
|
1982-1984 |
D.E. Ambler |
|
1979-1982 |
A. White |
|
1978-1979 |
P.R. Dunn |
|
1975-1978 |
B.A.J. Chapman |
|
1970-1975 |
M. Moss |
|
1969-1970 |
C. Nye |
|
1968-1969 |
P.A. Warr |
|
1965-1968 |
T.N. Heffron |
|
1962-1965 |
R. Carling |
|
1960-1962 |
D.F. Turner |
|
1959-1960 |
A. Fountain |
|
1958-1959 |
H. Sanderson |
|
1955-1958 |
G. Hall |
|
1954-1955 |
|